Novinky

CO JE NOVÉHO

Podařilo se nám

Již více jak čtyři roky se snažíme se park zachránit. Vysekali jsme několik tatrovek náletových dřevin. Ošetřili dvacet pět ze sta stromů. Obnovili zarostlé chodníky a opravili mostek přes vyschlé jezírko. Vyklidili stodolu, opravili provizorně střechu a obnovili podlahu. Ve stodole tím vznikl sál a zázemí pro akce v případě nepříznivého počasí. Opravili jsme rovněž střechy garáže, červeného domečku a bývalé klubovny. Vybudovali jsme dvě bylinkové zahrádky a komposter. Aktuálně budujeme kryté pískoviště, zázemí pro dílničky a spolek v budově bývalé vrátnice. Pořádáme pravidelné akce pro veřejnost. Naučné exkurse v roce 2018 navštívilo cca 450 žáků mateřských škol a prvních stupňů.

Plánujeme

Natřít plot kolem parku Projekt 374. Dovybavit stodolu technikou a osvětlením. Zbavit střechu stodoly mechového nánosu. Chceme ošetřit další stromy. Vybudovat pískoviště a herní prvky pro děti. Pokusit se opravit pergolu. Opravit obrubníky chodníků.  Opravit asfaltové chodníky. Vybudovat květnou louku a nádrže na jímání vody z okapů. Rozmístit a upevnit lavičky. Začít budovat zázemí pro zvířata. Pokračovat v pořádání akcí v parku. Pokračovat v pořádání naučných exkursí pro předškolní děti a žáky prvních stupňů.

Příběh padesáti laviček

Příběh 50ti laviček do Faunaparku má pokračování. Firma www.trojek.cz věnovala litinu. Firma www.giff.cz odlila rámy laviček. Firma www.lakum.cz lavičky natřela. Firma http://www.pilapaskov.cz/  dodala dřevo na lavičky. A škola http://www.ssed-fm.cz/ lavičky zkompletovala. Výrazně nám pomohl http://www.msdk.cz/. Nejpozději na jaře příštího roku se můžeme těšit na posezení v parku.

Chcete nám pomoci i Vy? Je to jednoduché stačí i poslat dvacet korun nejlépe opakovaně na náš transparentní účet : https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2000589256 . Na našich stránkách www.zoofm.cz na hlavni strance uplně dole naleznete jednoduchou aplikaci. Pokud nakupujete na internetu, nakupujte prosím přes tento odkaz: http://bit.ly/Podporuji-Spolek-Pro-Faunapark částka za Váš nákup nebude nijak navýšena, ale z každého Vašeho nákupu jde malá část na další rozvoj Faunaparku.
Naše hospodaření naleznete zde: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=865729 Děkujeme že nám pomáháte. Každá koruna půjde na rozvoj parku.


ARCHIV 2017

Odborná firma ZahradaM provedla nezbytný bezpečnostní ořez 25ti stromů v parku. Jde o stromy kolem plotu. Drobné větve byly naštěpkovány a hrubší jsou složené ve stodole, kde je v rámci výcviku pořežou hasiči. Zbývá nám v následujících letech ošetřit 75 stromů. Bohužel některé se budou muset pokácet. Budeme se snažit zachovat maximum stromů

Díky Nadačnímu Fondu Hyundai se podařilo opravit střechu klubovny a nezatéká do ní. Bohužel budeme muset zabojovat s plísní. Odstranili jsme střechu garáže a červeného domečku. Firma pana Petra Vašiny provádí pokládku nové střechy garáže a červeného domečku. Opět nám pomohli brigádníci a Nadační fond Hyundai

Díky podpory statutárního města Frýdek-Místek započala společnost TS a.s. první část rekonstrukce chodníků. Jde o trasu kolem jezírka pod pergolou a k mostku. Byl odtěžen mnohaletý nános. Fajn je že cca 80% obrubníků je v dobrém stavu. 13.11. se začíná s vysypáváním podkladního štěrku a bude následovat bílý vápencový mlat.

V roce 2018 plánujeme rekonstrukci druhé části chodníků. Ukotvení laviček a košů Bezpečnostní ořez další části stromů. Rekonstrukci střechy velké stodoly. A mnoho a mnoho dalšího.

Podepsali jsme koncem srpna smlouvu se SLEZAN Holding a.s. o pronájmu parku

Obdrželi jsme dotaci města Frýdek-Místek 150.000 Kč investice na první část obnovy chodníků. a 100.000 Kč na údržbu zeleně a stromů. Musíme ji vyčerpat do konce roku 2017 .

Červený domeček je plný harampádí. Přistavili jsme kontejner na harampádí z dřevěného domečku a na zbytky propadlých střech,

Vyklidili jsme velkou stodolu a červený domeček. Odvezly se dva velké kontejnery harampádi z velké a male stodoly.

Střechy v garáži a červeném domečku jsou propadlé. Obě střechy jsme demontovali a vyklidili Do klubovny mohutně zatéká. Velká stodola má velké díry ve střeše.

Komentáře